AKROBATSKI I INI LETOVI
U organizaciji Zrakoplovnog društva Krila Kvarnera i Zajednice tehničke kulture Rijeka, ove se nedjelje na Aerodromu Grobnik (Grobničko polje) održava "Aeromiting" s dosad najkvalitetnijim i najatraktivnijim programom.
Program će najvećim dijelom obilježiti akrobatski letovi vrhunskih domaćih i inozemnih pilota: Zlatka Vukičevića (Krila Kvarnera), Benjamina Licula (Aeroklub Portorož), Sergia Pla Merino iz Španjolske, Tomice Malog iz Zagreba, Petera Steimana iz Njemačke, Petera Podlunšeka iz Aerokluba Murska Sobota...
Njima će se već treću godinu na Aerodromu Grobnik pridružiti i članovi Akro grupe "Krila Oluje" Hrvatskog ratnog zrakplovstva s vrhunskim akrobatskim izvedbama na pet aviona Pilatuc PC-9, a bit će predstavljen i BELL 206, helikopter Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske.
Svojevrsna atrakcija programa bit će i prezentacija mlaznog zrakoplova GALEB G-2, nekada najboljeg školskog zrakoplova u svijetu.
Program će kao i do sad biti okrunjen preletom zrakoplova MIG-21 HRZ-a.
I ove godine u pretprogramu očekuju se uvijek atraktivni nastupi paraglajdera i zmajara, prezentacije letejelica te panoramski letovi za građanstvo po izuzetno povoljnim cijenama.
Ulaznica na Aeromiting stoji 10 kuna, a uz vrhunski letački program, za posjetitelje će biti osigurana i prigodna ugostiteljska ponuda.
Aeromiting 2007. održava se i ove godine u okviru višemjesečne manifestacije Grada Rijeke i Zajednice tehničke kulture Rijeka, DANI TEHNIČKE KULTURE 2007.
Program ovogodišnjeg aeromitinga pogledajte na http://www.aeromiting.hr/index.html
(IP/S. Š.)

Komentari na članak