Slaba Istra 1961 izgubila od najslabije ekipe- foto galerija

ISTRA 1961 : ZAGREB 1:2
Možemo slobodno reći da je Istra 1961 danas izgubila od najslabije ekipe koja je u zadnje vrijeme kročila na travnjak Alda Drosine. Zeleno-žuti su dobro krenuli u utakmicu, ali već u 4. minuti poništen joj je potpuno regularan gol Špehara, kojeg je u konačnom slavlju zbog postignutog gola zaustavio Igor Kezele dižući zastavicu, i nadamo se da mu je to zadnje dizanje zastavice u prvom dijelu prvenstva. U 20. minuti vidimo prvu akciju Zagreba nakon greške danas jednog od najslabijih Blagojevića, ali Brkić nogom zaustavlja udarac Šulca koji je izbio sam pred njega. U 29. minuti nespretnu reakciju Livakovića ne koristi indisponirani Radonjić, a u 35. minuti Brkić opet dobro brani svoju mrežu nakon udarca Štigleca. U 39. minuti Blagojević je zaustavljen prekršajem i ostaje ležati na podu, Vučkov ostaje nijem, Zagrebaši ne izbacuju loptu, a u akciji koja je slijedila pstižu i gol za vodstvo nakon dobrog udarca s ruba šesnaesterca Matiasa Šulca.

U drugom dijelu igraju samo domaćini, ali nekako bez žara, osim na momente, a tada bi Zagrebaši bili potpuno izgubljeni. Do izjednačenja dolazi u 79. minuti nakon sjajnog udarca Tomića s ruba kaznenog prostora. U 81 nespretnost danas najslabijeg igrača na terenu Dejana Radonjića Istri 1961 ne donosi vodstvo, a kad se malo tko nadao Zagreb se u 90' minuti prvi put približio u jednoj kontri golu Istre 1961 i Bevab između dva igrača, šalje loptu kraj istrčalog Brkića u mrežu.

Istra 1961 : Zagreb 1:2 (0:1) Strijelci: 0:1 Šulc (39), 1:1 Tomić (79), 1:2 Bevab (90).

Istra 1961: Brkić 6, Obšivač 5,5, Graf 5,5, Woon 6, Heister 6, Blagojević 5, Matoš 5(od 58' Tomić 6), Pavlović 5(od 72' Rahmanović), Pamić 5,5, Špehar 5,5(od 67' Ivančić), Radonjić 5.

Zagreb: Livaković, Šehić, Kolinger, Musa, Štiglec, Ljubičić, Šulc (od 83' Matić), Stepčić, Krovinović (od 86' Jurjević), Jurendić, Medić (od 61' Bevab). VD/foto: Safet Omerović  Basso