POVEĆANA SREDSTVA ZA FINANCIRANJE VRHUNSKIH SPORTAŠA
Zahvaljujući prihodima Županije koji su uvećani za velikih 600 tisuća kuna te suradnji s HOO, Savez sportova Istarske županije ove će godine moći računati na budžet težak 3 milijuna 355 tisuća kuna za financiranje sportskih aktivnosti članica saveza. Na prvoj ovogodišnjoj redovitoj sjednici, koja je u 13 sati počela u Pulskom domu sportova Mate Parlov, između ostalog ispraviti će se neravnopravan odnos između Školskih sportskih klubova koji djeluju pri OŠ i onim srednjim. Naime, novost je da se od danas uvode dvije nagrade. Jedna će otići sportskim klubovima u OŠ a druga srednjoškolskom prvaku. Što se aktivnosti SSIŽ tiče, unatoč istom programu rada, sve stavke značajno su povećane zbog novih članica i programa koje članice žele realizirati. U tom dijelu, značajno su povećana sredstava, gotovo do 60 % za financiranje vrhunskih sportaša te manifestacija. Jedna je prošla, riječ je o Svjetskom rukometnom prvenstvu, druga je Svjetski kup u rekreaciji. Ne bude li većih nedoumica od danas nova članica SSIŽ je i Istarski konjički savez. (M.Š.)

Komentari na članak
Apsolutno podržavam financiranje vrhunskih sportaša, ali moramo se zapitati kolika je briga za našu djecu koja teže vrhunskim rezultatima. Lijepo bih molila uredništvo ako npr mogu doći do podatka koliko konkretno NK Istra 1962 dobije novca sa nogometnim podmlatkom. Sad je krenula nekakva priča da će za proljetne praznike biti nekakav nogometni kamp- turnir u Medulinu, koji će roditelje doći za 4 dana 800kn.U današnje doba recesije totalno neprihvatljivo
Neprihvatljivo je da roditelji počnu sanjati o Maradoni, Figu, Janici i kako će na račun djece hapiti neku lovu. Bitno je da se djeca maknu sa ulice, bave sportom, a ako su toliki talenti da to i unovče; ali ako se u startu krene sa snovima o milionima eura,bolje da sjede doma i igraju nogomet na playstationu. Postoje sportovi koji su marginalizirani, a u kojima sportaši ostvaruju vrhunske razultate, ali se ne može hapit velika lova. Pustite djecu da se bave nečim što vole, a ne s onim što donosi lovu.Olimpijske medalje su za RH donijeli "marginalci", za koje je jedan rukometaš rekao: glupo je vodit turiste u Peking. Pa ti marginalci su donijeli brdo medalja, a ovi izabrani - NIŠTA.
Willow, ja ti spadam u grupu roditelja kojima na rubu pameti nije da će im dijete biti profesionalni nogometaš, jer moram neskromno priznati da moje dijete ima ambicije završiti i nešto škole i postati dio akademske zajednice. Zar trebam žaliti što mi dijete ne voli npr šah ili pikado? Vratimo se na nogomet, da li npr znaš da 2 godine djeca primaju obećanja da će dobiti čaj kad igraju utakmice (škola nogometa), da li treba reći da čaj nisu nikad dobili. Kraj tri nogometna terena na Verudi predtakmičari NK Istre 1961 zadnjih mjesec dana skoro redovito odlaze na trening na Verudelu.Krenimo na tehničku izvedbu, treba to dijete svaki dan u 9 ujutro tamo i voziti, a netko je ipak i zaposlen. Inače, većina djece je upisana u taj klub upravo zbog blizine mjesta stanovanja. Škola nogometa u pravilu ne igra utakmice kući nego uglavnom gostuje- Kanfanar, Medulin, Galižana,... a sve to jer im ne dozvole da igraju na svom terenu.E, o tome ti ja pričam. Da se razumijemo, ne kudim ja trenere već neke iznad njih.Članarina je 150kn, nije puno, ali ako netko smatra da bi podizanje članarine donijelo i neku dobrobit za djecu, neka to učine. Na kraju još mogu samo spomenuti problem plivanja, veliku boljku pulskog sporta.
Primorka,vidim da smo nešto razumno pokrenuli. Prije par godina i ja sam vozio djecu u Valbandon (tamo i nazad 20 km ) na plivanje i gluvario 3 sata da bi djeca plivala u policijskom bazenu izgrađenom u doba mraka.Tužno je da Pula nema bazen, ma Pula nema ništa, a svako malo veće selo u RH ima više sadržaja. A mi kao živimo u najrazvijenijoj županiji: Ne, u najskupljoj i zbog toga trebamo biti sretni.
pa dajte provjerite od grada koliku lovu je dobio taj nogomet na račun omladinskog pogona / i za sendvič a ne samo za čaj/
Primorka, koliko sam čuo neki klubovi (npr. Medulin) djecu dovoze na trening i odvoze kući. Ukoliko netko želi da mu dijete trenira baš u drugoligašu s Verude (iako ne sanja da dijete postane profi nogometaš) - onda nek ga sam razvozi i sprema mu čaj i nek ne bude licemjeran.
KUD, kako ti opisuješ radi ću biti licemjerna nego budala.Naime, ako mi se taj stadion nalazi na četiri minute hoda od kuće da li ću dijete upisati u taj klub ili u neki u drugom mjestu (npr. Medulinu). Pa ti razmisli. A inače, moš si mislit kako me veseli pričati okolo i hvaliti se da mi dijete trenira u velebnom drugoligašu s Verude, niti da se radi o FC Barcelona!Kamo sreće da živimo u Medulinu, odnosno kada bi se barem po tome Pula ugledala na njih.
KUD, baš si seronja.
Pulski sport je unakažen u doba Luciana Delbianca, uništen,pokopan ,sahranjen do dna. Još placamo taj famozni Dom Sportova,taj jad tu bijedu koja je spomenik njemu i LIZAPU. Možemo mi sve proanalizirati ali nesmijemo poceti pricu u pulskom sportu a ne odati "pocast" tom lopovluku. Kakvi bazeni, kakvi mladi, sve su sjebali, svidjalo se to nekom ili ne
Imaš pravo VERUDELA. S tim šoldima se stvarno mogla sagraditi nova dvorana umjesto da se ušminkala ova, bazen i još bi ostalo šoldi za mlade amaterske sportaše. Nikad više delbianco, nikad više bolković!