Puljanke previše olako, al rutinski sa Croatiom 2006-foto

ROCKWOOL :  CROATIA 2006 76:56
Kažu da je najteže igrati utakmice u kojima znaš da su bodovi tvoji. U slučaju recimo Barcelone, Reala ili Bayerna to se koristi za pumpanje samopuzdanja i podizanje gol razlike. U slučaju Rockwool Pule takva utakmica iskoristila se za guranje ležernosti, držanje suparnica u igri i vjerujem kidanje živaca trenera Ivana Đukića.

Iako je prva četvrtina krenula u dobrom smjeru te završila s pristojnih 20:13, nije se mogao izbjeći osjećaj da zelene pred 50-tak gledatelja samo odrađuju posao. Držeći se istog obrasca, druga četvrtina zaključena je sa 38:26. Potpuno zanemarivanje igranja u obrani te bezidejnost u napadu gdje su centri praktično bili nekorišteni, poslužilo je Zagrepčankama da u posljednjih 10 minuta krenu sa zaostatkom od 51:40.

Kada su gošće došle do rezultata 56:48 upalila se lampica igre u glavama domaćih igračica kojima je ruku na srce pomoglo i to što je totalno iscrpljena Inja Butina nakon silnog rada u obrani i zabijenih 27 poena te dvije ubačene trice na izdisaju utakmice jednostavno morala stati. Jedina svjetla točka u pobjedi koja će se brzo zaboraviti je Ivana Blažević koja je susret zapečatila sa 30 poena uz pet pogođenih trica. Sve ostalo, treba ostaviti za neku drugu utakmicu jer ipak je upisana druga pobjeda u sezoni.

Rockwool : Croatia 2006  76:56 ( 20:13, 18:13, 13:14, 25:16)

Rockwool: Đukić, Pačkovski 18, Čičič 6, Zubak 6, Blažević 30, Ramljak 8,  Mišić, Veršligaj, B. Trehub, Demirović, K. Trehub 6, Bebić 2.
Croatia 2006: Butina 27, Giljanović 11, Belošević 4, Chiabov 4, Kostić, Mešin, Divčić 7, Benković 3, Mikšić , Mikulčić.

J.Ć/foto: Safet Omerović Basso