NOVINAR REGIONAL EXPRESSA OSTAO DO JUTRA U ROJCU
Piše: Danijel Horvat
Očitovanje policijskih službenika u svezi sinoćnjeg incidenta nismo dobili, što je i razumljivo s obzirom na to da je očevid trajao do duboko u noć. No, veliki je broj mladih posvjedočio o ovom brutalnom i bahatom napadu. Prema njihovim navodima, još uvijek neprovjerenim, u kasnim večernjim satima pred zelenom kapijom na ulazu u MMC Rojc, počela se okupljati skupina mladića, pretežno ćelavih. Neko su vrijeme verbalno napadali mlade pripadnike supkultura koji se običavaju okupljati pred zgradom, te su neke i gurali i prijetili im fizičkim obračunom. Kada im je dojadilo verbalno maltretiranje, napali su jednog mladića, te ga lakše ozlijedili nožem. Mladić je odvezen na hitnu, gdje mu je pružena medicinska pomoć. Kako im jedna žrtva očito nije bila dovoljna, napali su i drugog mladića. Prema riječima mladih koji su tome prisustvovali, povod je bio trivijalan, tj. mladić nije imao cigaretu koju su od njega zatražili. Ponovili su svoju rutinu cipelarke, te su hrabro isukali noževe kako bi se sukobili sa „ljutim neprijateljem“, mladićem koji nije dosegao punoljetnost. Zadali su mu ozbiljnije povrede. Prema riječima djelatnika Hitne službe, mladić je zadržan u bolnici no nije u životnoj opasnosti. Napomenimo kako su se „hrabri i dolični“ sociopati razbježali po završetku napada. Korisnici MMC Rojca, zgroženi su posvjedočili još jednom brutalnom napadu, te su u nevjerici gledali kako prostor parkirališta biva omeđen trakama „Stop Policija“. „Kako da ne mrzimo ovakve ljude?“ riječi su jednog od starih korisnika Rojca. Zaista, kako ne mrziti pojedince kojima je provod ugroziti život drugih? Jer problem ne leži u mladima duge kose, sa zakovicama i „irokezama“. Problem su tatini i mamini sinovi koji svoju potrebu za društvenom afirmacijom izražavaju nasiljem.

Komentari na članak
Cigareta nije bila povod napadu, povod je bio glazbeno oprijedjeljenje.Napadac je kasije prijetio i nasrnuo na vise osoba ali na srecu nije nikoga ozlijedio.Namece se pitanje cemu sluze zastitari u rojcu koji na ovakav slucaj ne reagiraju jer im nije dozvoljeno. Ocevidac
Ivo Mosnja predvodi mlade neonaciste po Puli, inace takve stvari rade i okolo kluba Uljanika, ali do sada nije bilo vadjenja nozeva.. Predvodi klince, on malo stariji klipan, koji ima oko 20 i kusur i njegovi poltroni koji imaju od 16-18
razlog napada nije glazbeno opredjeljenje vec retardiranost celavog debila koji si je stvorio mali klub obozavatelja koje uci kako da teroriziraju normalne ljude... roditelji?? policija?? gdje ste? jos jednom se pokazalo da sustav ne funkcionira, a kada nekome prekipi i uzme stvar u svoje ruke zavrsit ce u zatvoru istog trena, dok ce mu se mosnja izvana smijati.
ako sam dobro shvatio iz nekih povezanih članaka, u vrijeme napada je u rojcu trajao koncert benda po imenu - pazi ovo - Gavrilo Princip!!! ukoliko su žrtve napada prisustvovale navedenom koncertu, uopće ih ne žalim!!!
..što samo dokazuje koliko si informiran i koliko dobro vezuješ vijesti u različitim člancima. Bend koji je svirao ima upravo to ime, ali nema nikakve veze sa stvarima na koje pokušavaš aludirati i isprovocirati. Jer da imaju, fala kurcu, ne bi došli svirati ovamo. Pizdarije su se počele dešavati nanovo u nazad par mjeseci. I da nije bilo u petak, bilo bi u subotu. Možda i upravo sad. Jer kad se gomila klinaca skupi oko nabrijanog momka od dvadeset i kusur, koji misli da je apsolutno u pravu i da mu nema ko šta zabranit da ide okolo i bode ljude, onda se dešavaju ovakve stvari. Uostalom, radi tih stvari je već u par navrata posjetio tvoj grad i odležao svoju turu kod cijenjenih doktora za glavu. Koji su valjda zaključili da je čovjek okej i da nikome ne šteti. Pa ti vidi, kako on nikome ne šteti. Nemoj stvari vaditi iz konteksta, ovo i nema veze sa pankom, pankerima i pank koncertom, već jedino i isključivo sa idiotizmom jednog nabrijanog pojedinca koji nema dvije čiste u glavi. Ono što mene zaista zanima jest zašto i zbog čega njegovi prijašnji ispadi nisu bili sankcionirani, i zašto se nije preventivno poduzelo nešto od strane mjerodavnih institucija da sprijeće ovakav tijek događaja??..međutim, kako stvari stoje, na to pitanje će odgovor visit u zraku i dalje. Kao što je i visio do sad, zadnjih 5-6 godina.
mosnja vodja neonacista u puli ? klinci izvucite glave iz guzice.. pojma vi nemate o nicemu nego samo slusate one smrdljive pankerske picketine iz rojca. nabijem ih sve na kurac, steta sto ga je samo ozlijedio da ga je bio bar bi se grad rijesio jos jednog gada iz ovog grada.
Ovaj smo komentar NAMJERNO pustili da organi reda ako bude zatrebalo mogu uči u trag osobama koje prijete. UREDNIŠTVO
Ovo je strašno. I prijeti još gorim. Dobro je kako je Uredništvo pustilo ovaj (ili ove) komentare. Ali, još bih više volio kako bi Uredništvo, točnije njegovi informatičari stupili u kontakt sa informatičarima MUP-a i raskrinakli ovo zlo. Rojc je stvoren za kulturu,a ne za nasilje. Svojemu djetetu nikako neću dozvoliti odlazak tamo (iako je nekada upravo u tim prostorima vježbao sviranje violine), jer ga ne žeim nakon odlaženja u Rojc posjećivati na traumatologiji ili patologiji.