Pobjede medicinara i medicinarki u 2. kolu

ŠKOLSKA NATJECANJA U ODBOJCI
U dvorani Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu odigrano je drugo kolo odbojkaškog prvenstva srednjih škola. U skupini A ženske konkurencije Medicinska je startala uvjerljivo protiv Strukovne 2:0. U prvom setu Strukovna je uspjela osvojiti samo tri poena protiv dobro organiziranih medicinarki, dok je drugi set završio manjom razlikom od 21:15 u korist Medicinske.

U skupini B Dante Alighieri je poražen od Tehničke 0:2. U prvom setu povela je Tehnička na čelu s Vanessom Gjevelekaj i Anom Ivančić, no Stefanie Škrtić vodi Dante Alighieri do izjednačenja 12:12. Ipak Tehnička osvaja prvi set 17:21. U drugom setu poveo je Dante Alighieri 9:5, no Tehnička se vraća u igru osvojivši i drugi set 14:21.

Ekonomistice su predvođene Vanesom Šestan upisale svoju drugu pobjedu na ovom prvenstvu protiv učenica Š.T.U.T.-a. Raspoložena je bila Petra Igrutinović za Š.T.U.T., ali to nije bilo dovoljno da se zaustavi Ekonomska koja osvaja oba seta rezultatom 2:0 (21:11);(21:14).

U muškoj konkurenciji Medicinska je osvojila prvi set protiv Tehničke 21:19. U drugom setu Tehnička predvođena Mateom Grgorinićem i Davidom Šišićem zadaje muke medicinarima i osvaja set 16:21. No, medicinari su u predahu posložili svoje redove pa s raspoloženim Davidom Matajom  osvajaju treći set 15:12 za konačnu pobjedu od 2:1.

U susretu Š.T.U.T.-a i Dante Alighierija domaćini su poveli u prvom setu 21:11. U drugom setu Dante Alighieri je pokazao bolju igru u kojoj su se istaknuli Matteo Pavichievaz i Bruno Blašković pa je set završio 14:21 u korist Dante Alighieria. Ipak, Š.T.U.T. je osvojio treći set na čelu s Edijem Ljubasom i Andrijom Šnurom za konačnu pobjedu od 2:1 i veselje na tribinama domaćina. Rex