Paminjo i Mateo Sušić razveselili Pulu-VIDEO

ISTRA 1961-ZADAR 1:0
Igor Pamić startao je pobjedom na svom debiju na trenerskoj klupi Istre 1961. Pred oko tisuću i pol gledatelja, bez legendarnih Demona koji su bojkotirali utakmicu sastav Istre 1961 oduševio je publiku ne toliko igrom koliko borbenošću. U startnom sastavu nije bilo strandardnih Kacića, Jurića, Alimija ali je u startnoj postavi bio Eliomar i mladi Mateo Sušić. Upravo zahvaljujući njegovoj bombi sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane Istra 1961 došla je do vodstva, a taj je gol kasnije se pokazalo bio dostatan i za prvu proljetnu pobjedu. Istra 1961 imala je u prvom poluvremenu još dvije poluprilike no na odmor se otišlo sa vodstvom domaćina od 1:0. U nastavku utakmice Zadar je krenuo nešto odlučnije u utakmicu i nakon toga u 51. minuti gostima čisti zicer skida najprije Škorić da bi u istoj akciji preko Mršića pogodili i gredu. Samo nekoliko minuta kasnije danas ne pretjerano razigrani Šehić puca pokraj gola sa desetak metara. Zadar je u tim trenutcima u cijelosti krenuo prema naprijed pa su se igračima Istre 1961 otvarale prilike za kontru i polukontru pa je u jednoj takvoj nakon proigravanja Šehića Rodić ostao sam pred vratarom Gluićem kojeg ovaj bezuspješno pokušava prebaciti. Nakon ovako promašenih prilika na tribinama se osijećao strah da bi se propuštene prilike mogle osvetiti domaćin nogometašima što se do kraja utakmice na sreću Istre 1961 ipak nije dogodilo. Pamić je potvrdio ono što je najavljivao nakon preuzimanja kormila NK Istre 1961, nije se umiralo u ljepoti no pobjeda jue jedino ono što se pamti i što ulazi u povijest. (REX/ALEN KALEBIĆ/FOTO I VIDEO:SAFET OMEROVIĆ BASSO)