Održan 10. memorijalni juniorski turnir Marijan Salamun-Salko

ŠIROKI OSVOJIO TURNIR, PAZINJANI DOBRI DOMAĆINI
U Pazinu je održan jaki jubilarni deseti memorijalni juniorski turnir Marijan Salamun - Salko sa jednim od najjačih izdanja u proteklom razdoblju. Utakmicu su otvorili Široki i domaćin, a gosti su se pokazali u odgovornom, agresivnom i u košarkaškom stavu od prve do zadnje sekunde i to sa svih 12 igrača (osam 97 i četiri 98 godište). Igrač sa klupe Širokog djelovao još bolje u odnosu na onoga kojega je mjenjao. Domaćini su u drugom poluvremenu pružili prigodu i igračima rođenih 1999. i 2000., te trima igračima rođenih 2001. Krajnji ishod je bio 96:49 za goste iz Širokog Brijega.

U drugoj utakmici turnira odlična predstava. Školovani igrači Benetton basketa iz Trevisa (deset igrača 98' i dva igrača 2000. godište) predvođeni reprezentativcima Barbon Cesarom i Lovisotom Isaccom iznenadili su Splićane (četiri igrača 97' i osam igrača 98') predvođene Matom Kalajdžićem i Lukom Kotruljom, a koji su na poluvremenu imali vodstvo od 26:25. Uočljivo je bilo da su momci trenera Ante Grgurevića u prvoj fazi priprema i da su još olovne noge.

U trećoj utakmici turnira gosti iz Trevisa pobijedili su Pazince sa 78-54. Četvrta utakmica turnira ponovno je pružila sjajnu utakmicu. Široki je već na poluvremenu predvođen playmakerom Ljubom Zadrom, te elegantnim Mateom Čolakom, snažnim Markom Prskalom te pod oba koša nebeskim MVP turnira plavokosim Dariom Drežnjakom došao do 53:29 protiv Splita. Do kraja utakmice Splićani su smanjili na 79:68, ali više od toga protiv sjajnih Širokobriježana nije išlo.

U petoj utakmici turnira slijedila je borba za prvo mjesto. Široki furiozno ponovno kreće protiv gostiju iz Italije i u startu utakmice ima preko 15 razlike, a najviše je bilo 53:29. U drugom poluvremenu Benetton stiže i do devet razlike, ali ekipa iz Širokog Brijega za koju su pored spomenutih igrali i svi odlični Dragan Pervan, Ante Planinić, Josip Leko, Vlado Kvesić, Dragan Džankić, Marko Kožul i Stjepko Buhač na kraju uz kolektivnu euforiju slavi sa uvjerljivih 75:52.

U posljednjoj utakmici turnira Split kreće protiv domaćina izuzetno agresivno i nakon 15:2 u prvoj polovici prve četvrtine domaćini mijenjaju obranu i do odmora Splićani imaju podnošljivih 44:31. U zadnjoj četvrtini ponovno kao i u prethodnim utakmicama ubacuju najmlađe i gosti pobjeđuju na kraju sa 92:65. Sve gostujuće ekipe pokazale su da pripadaju u vrh juniorske košarke na svojim prostorima i potvrdile su dolazak dogodine. Domaćini su osim prvog dana izgubili u "prihvatljivim" okvirima u najjačoj konkurenciji. Nova školsko gradska dvorana željno čeka nove utakmice "kraljice igara". Rex