POLICIJA DALA SLUŽBENO IZVJEŠĆE S THOMPSONOVOG KONCERTA, PRIVEDEN I NASILNIK TE PREPRODAVAČ KARATA
Donosimo službeno izvješće iz PU Istarske o događajima sa koncerta Marka Perkovića Thompsona. Načelnik Odjela za javni red i mir, Dalibor Gregov, nam je iznio podatke o slijedećim događajima.
U subotu, 20. prosinca iza 17.30 sati počeo je predprogram, a koncert je počeo u 20.10 sati i trajao do 22.30 sati. Koncert je posjetilo oko 2.500 ljudi. U subotu, u dvorani, oko 20.50 sati jedna je osoba narušavala javni red i mir, na način da je glavom udarila u nos maloljetnika. Počinitelj je I.Š. (40) iz područja Pazina, te je ovom događaju kumovao alkohol, kojega je četrdesetogadišnjak u krvi imao 2.47 promila. I.Š. je spriječen od strane redara, te je predan policijskim službenicima. Počinitelj je smješten u prostoriju policijske postaje, do otriježnjenja.
Drugi subotnji događaj se dogodio oko 20.50 sati na Trgu pod Lipom u Pazinu, ispred ulaza na mjesto javnog okupljanja, zatečen je I.V. (27) koji je vršio preprodaju ulaznica. Doveden je u policijsku postaju, te je kod njega nađena 101 ulaznica, te su iste oduzete. Ulaznice je prodavao po cijeni od 50 do 100 kuna. Protiv njega slijedi optužni prijedlog.
U nedjelju, 21. prosinca, predprogram je počeo oko 17.30 sati, a koncert u 20.20 te je trajao do 22.40 sati. Drugi dan je koncert posjetilo oko 2.200 ljudi.
Prije koncerta, u dvorani, oko 19.20, jedna je osoba narušavala javni red i mir, na način da je vikala «Za dom spremni» i dizala ruku u znak ustaškog pozdrava. Ta osoba je M.A. (21) iz Pule, te je predan policijskim službenicima u Pazinu. Tijekom kriminalističke obrade, M.A. je često mijenjao raspoloženje zbog alkoholiziranosti, te je po njega došla hitna pomoć koja ga je odvela na odjel psihijatrije. Nakon psihijatrijskog pregleda, vraćen je u policiju gdje je ostao do otriježnjenja.
Prilikom ulaska u područje javnog okupljanja zatečena je osoba koja nije htjela da je se pregleda, te nije imala isprave kod sebe. Dovedena je u policijsku postaju, te je nakon utvrđivanja identiteta kažnjena.
Pred kraj koncerta, oko 22.30 sati, u dvorani je jednoj mlađoj ženskoj osobi pozlilo. Hitna joj je pružila pomoć. Prevezena je u bolnicu gdje joj je pružena pomoć, te je nakon toga puštena.
Policija je poduzimala sve mjere iz svoje nadležnosti. Obavljali su foto i video nadzor, te se materijali pregledavaju. Do sada je dio materijala pregledan te je utvrđeno da su skupine i pojedinci uzvikivali parole i skandirali. Nakon obrade, policija će dati još informacija. Tijekom koncerta policija “nije vidjela da je isticano ustaško znakovlje”. (E.O.)

Komentari na članak