Melisa Osmanović i Davor Komar prvaci u boćanju za osobe s invaliditetom

ODLIČNI REZULTATI BOĆARSKOG KLUBA ISTRIJANA
U Zagrebu je u subotu 7. lipnja održano Ekipno prvenstvo Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom. Boćari Kluba Istrijana Melisa Osmanović i Davor Komar, igrajući zajedno u paru bez izgubljene utakmice rezultatima 5:1, 12:2, 12:0 i 11:0, postali su drugu godinu za redom prvaci Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom. Komaru je ovo ujedno i osma titula prvaka Hrvatske, dok je Melisi Osmanović druga.

Broncu u kategoriji ekipa (BC1 i BC2) osvojila je ekipa 'Istrijane 1' u sastavu Goran Brala, Lara Dabić i Martina Žakman, nakon odigrane četiri utakmice. Zlato u kategoriji BC3 osvojila je i članica Kluba Samanta Lukšić koja je ove godine igrala za zagrebački Klub u paru sa Markom Arambašićem.

Klub Istrijana je, kao i dosadašnjih godina, bio jedan od najbrojnijih klubova ovog prvenstva s dvanaest prijavljenih sportaša. Boćari kluba ujedno su vodeći i u pojedinačnom prvenstvu Hrvatske nakon odigrana dva kola u Zagrebu i Požegi, nakon čega slijedi treće kolo u Rijeci, završno četvrto kolo u Puli, te pojedinačni KUP Hrvatske u Đakovu.

Na prvenstvu je sudjelovalo sedam boćarskih klubova iz cijele Hrvatske. Prvenstvo je uz mnoštvo uzvanika, prijatelja i simpatizera boćanja održano pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića i Grada Zagreba. Prvenstvo je otvorila izaslanica Predsjednika Republike dok je gradonačelnik Grada Zagreba gospodin Milan Bandić otvorio prvenstvo boćanjem za zagrebačkim boćarom Željkom Jarić Pavičić.