Jakovčić Mediteran nazvao domovinom svijeta

Objavljeno 31/01/12 u 04:45 PM unutar kategorije NaslovnicaPolitikaZanimljivosti • - 1 komentara
Share

U BARIJU ODRŽANA SKUPŠTINA VLASTI EURO – MEDITERANA - ARLEM

Na trećem plenarnom zasjedanju asocijacije ARLEM    - Skupštine regionalnih i lokalnih vlasti Euro-Mediterana, održanom  u talijanskom Bariju, župan Istarske županije Ivan Jakovčić govorio je o očuvanju i valorizaciji mediteranske kulturne baštine. 

Naglasio je važnost održivog turizma koji može osobito puno učiniti za gospodarski razvoj i cjelovitu valorizaciju kulturne baštine. Istaknuo je potrebu boljeg prožimanja kultura, zemalja i njihove baštine među zemljama Mediterana, ali i nedostatak sredstava na lokalnoj i regionalnoj razini, te potrebu uključivanja euro institucija u stvaranje cjelovitog kulturnog Master plana za obje obale Sredozemlja. 

Na raspravi  je posebno naglašen problem zaštite kulturne baštine u zonama konflikta kojih nažalost na Mediteranu i dalje ima mnogo. Skupština lokalnih i regionalnih vlasti Euro-Mediterana poslala je jasnu poruku potrebe očuvanja civilizacijske svjetske baštine na Mediteranu u zonama konflikta.

Župan Jakovčić je na kraju nazvao Mediteran domovinom svijeta! A svaku domovinu treba posebno čuvati, naglasio je. (REX)


 

Komentari na članak

  1. Bantu: 31/01/12 u 18:57h ·

    I njima prodaje fore o Master planu...

Vaš komentar