Istra 1961 ponovno neporažena iz Splita

SPLIT : ISTRA 1961  1:1
U prvih pola sata gledali smo veliku nadmoć domaćih ali bez izrazitih šansi, jer su se gosti postavili u gustu obranu, pokušavajući zaprijetiti iz protunapada. U tom periodu vidjeli smo tek dvije poluprilike Splita i jednu Istre 1961, kada je lopta u presudnom trenutku pobjegla Ivančiću nakon njegov odličnog bijega. Istra 1961 se je nakon tih pola sata oslobodila pritiska i u nekih 3-4 minute je zaprijetila dalekometnim udarcima Blagojevića iz slobodnjaka te Vukmana, a imali su gosti u tom dijelu i tri kornera, ali bez opasnosti za gol Splita. U 37. minuti Huseinbašić je srušen od Roga na nekih 25 metara od gola Splita, a Blagojević iz slobodnog udarca pogađa gredu. Nakon toga Puljani su opasniji, a najbolju priliku je imao Huseinbašić koji je škaricama pokušao s nekih desetak metara, ali kraj gola.

Drugo poluvrijeme je krenulo udarcem Bilića u 52. minuti, ali Graf u zadnji tren izbacuje u korner, da bi u 61. minuti sudac Vučemilović propustio pokazati drugi žuti karton Goranu Roci nakon što je ovaj sa obje ruke uhvatio igrača Istre Vukmana i time ga spriječio da krene u protunapad. U 64. minuti najopasnija akcija Splita koju je kreirao sam sebi Rog, ali je njegov udarac završio na stativi. U 75. minuti dvije velike greške Vukmana, prvo gubi loptu pri izlasku iz šesnaesterca, da bi u nastavku akcije skrivio i jedanesterac kojeg Bilić realizira uz pomoć vratnice. U 82.minuti najveća prilika Istre 1961 koju je kao i protiv Hajduka prokockao Špehar koji je glavom s pet metara pogodio golmana Vukovića. Samo dvije minute kasnije bomba Blagojevića s tridesetak metara odsjeda u donji lijevi kut vratara Splita.  Do kraja su Puljani uglavnom mirno priveli utakmicu kraju i došli do novog važnog boda.

Split : Istra 1961  1:1 (0:0), Strijelci: 1:0 Bilić (76-11m), 1:1 Blagojević (84),

Split: Vuković, Ibriks, Glumac, Galović, Rugašević, Bagarić, Vidović, Rog, Erceg (od 74' Kvesić), Roce (od 62' Belle), Bilić

Istra 1961: Brkić 7, Pavlović 6,5, Graf 7, Vučko 7, Woon 7, Blagojević 7,5, Vukman 5,5 (od 83' Obšivač), Heister 6 (od 83'Janjušević), Huseinbašić 6,5(od 66' Rahmanović), Ivančić 6, Špehar 6. Dorijan Vrkljan