Huseinbašić dva puta zapaprio drugoj momčadi

ISTRA 1961 : ISTRA 1961 II
Već tradicionalno su prva i druga momčad Istre 1961 odmjerile snage u Štinjanu na igralištu Frotin. Zbog rane faze priprema i manjka protivnika za prijateljske utakmice, trener druge momčadi Željko Belanić ponovno je s trenerom Pamićem dogovorio dvoboj dviju momčadi Istre.

U prvom poluvremenu su za prvu momčad zaigrali igrači s manjom minutažom te su protiv svojih mlađih kolega odigrali jednu izjednačenu utakmicu i bez puno prilika. Najbolju situaciju za gol je imao Woon u 42. minuti iz penala, ali je poslao loptu pored gola. U drugom poluvremenu je trener Pamić na teren poslao kompletno novu momčad koja je zaigrala puno bolje, suzbila protivnika na svoju polovicu i stvorila veći broj prilika za gol.

Prvi koji je uspio savladati vrlo dobrog vratara druge momčadi bio je Huseinbašić koji je zabio nakon što ga je preciznom loptom proigrao Blagojević. Za 2:0 je zabio Heister iz blizine, dok je za 3:0 lijepo pogodak postigao Batur koji je na ubačaj Pavlovića nadskočio kompletnu obranu druge momčadi i poslao loptu pod gredu. Posljednji pogodak na utakmici zabio je Huseinbašić na asistenciju Mioča. Druga momčad je imala priliku doći do počasnog pogotka u posljednjim sekundama susreta, ali je Jerebov udarac s bijele točke obranio Dreven.

Istra 1961 : Istra 1961 II  4:0 (0:0), Strijelci: 1:0 Huseinbašić (56'), 2:0 Heister (71'), 3:0 Batur (73'), 4:0 Huseinbašić (82')

Istra 1961:
1 poluvrijeme: Lovrić, Horvat, Gregov, Romić, Woon, Zulim, Vukman, Repić, Dadić, Janjušević, Slavica.
2. poluvrijeme: Dreven, Pavlović, Graf, Batur, Heister, Blagojević, Obšivač, Huseinbašić, Jordan, Špehar, Mioč.

Istra 1961 II: Memović, Pajčić, Hadžić, Stojčević, Mihaljević, Desnica, Milić, Marinčić, Galić, Ivanović, Kapić. Još su igrali: Jereb, Omazić, Vujičić, Bilić, Matuzić, Jokić, Vošten, Barišić, Cvek Šekuljica. Rex/izvor: Istra 1961