HDZ-Otvoreno pismo Županu Istarske županije

Objavljeno 06/10/08 u 11:52 AM unutar kategorije NaslovnicaPolitika • - 1 komentara
Share

PRILIKA ZA DOSLJEDNOST ŽUPANA
Istupi mladih ljudi, budućih akademskih građana daje Vam  Župane priliku koju nadamo se nećete propustiti.  Ne samo prilika nego i obaveza Župna je demonstrirati vlastitu dosljednost. Naime o čemu se radi? Često se iz vladajuće stranke u Istri koristi  Pulsko Sveučilište „Juraj Dobrila“  kao objekt na kojem se podižu jeftini politički poeni. Osim sveučilišta, često se uzimaju razni kapitalni projekti koje financira državni proračun  kao što su bolnica, Istarski ipsilon, sportske dvorane, domovi za starije osobe i pretpostavljamo da se simplificiranjem pokušava oprati vlastita savjest. Tako i zadnji istup mladih i pametnih ljudi koji bi svoje znanje i intelekt trebali koristiti u pozitivnom smjeru za davanje inicijativa, prijedloga i ideja,  poslužio je za jeftinu, nepromišljenu, demonstraciju političke nekulture sa  ciljem kompromitiranja politike vlade i  HDZ-a prema Istri. Puko uspoređivanje Sveučilišta „Juraj Dobrila“ sa sveučilištem u Mostaru i jeftino licitiranje sa sredstvima koja se odvajaju za njih sasvim sigurno nije plod promišljanja i akademskog pristupa takvoj temi. Ne uzimanje u obzir niza  činjenica od kojih  ćemo naglasiti samo jednu najvažniju. Položaj i okruženje sveučilišta i općenito Hrvata u BIH nije isti kao i položaj sveučilišta u Istri, a to nedvojbeno nosi i različit odnos prema tim sveučilištima koji imaju različite probleme i različite mogućnosti realiziranja svojih programa, studija, kolegija itd. Možda je previše za očekivati od nekih osoba da shvate ili se potrude shvatiti situaciju u kojoj se nalaze Hrvati u BIH, a otud i posebnu obavezu svih nas da pomognemo tim ljudima.Zanemarivanje ili nespremnost prihvaćanja te činjenice možda je posljedica poražavajuće i apsurdne činjenice da sadašnja Vlada ulaže neusporedivo više u kapitalne projekte u Istri nego bivše Vlada u kojoj je doduše kratko, participirala i stranka kojoj je ste Vi  Župane predsjednik.
Sasvim sigurno opredijeljenje HDZ-a je i dalje raditi na realiziranju kapitalnih projekata koji su potrebni Istri, bez obzira na permanentna  podmetanja ne samo sporadičnih likova, nego i visokopozicioniranih dužnosnika sa govornice Skupštine Istarske županije, pa čak i sa govornice na Markovom trgu.
Nakon iskrene i čvrste potpore premijera ne samo projektu Sveučilišta „Juraj Dobrila“ i njegovog osobnog zalaganja, ali i zalaganja HDZ-a Pule i Istre na nizu kapitalnih  projekata koji se u Istri realiziraju zahvaljujući našim i Vašim naporima, u najmanju ruku nepristojno je izjaviti da „vlada ima kolonijalni odnos prema Istri“. Sve implikacije takve izjave nemoguće je u jednom kratkom reagiranju elaborirati, ali naše očekivanje i inzistiranje je na Vašoj reakciji gospodine Župane.

Nadamo se da se niste  samo deklarativno i na nivou proklamacija na zadnjoj svečanoj sjednici Županije Istarske pozvali na civilizirani i uljuđeni dijalog među političkim neistomišljenicima  zato očekujemo da nećete propustiti priliku za ograđivnje od navedenih nepromišljenih istupa članova Vaše stranke.
Pule Predsjednik GO HDZ-a Pule Lovorka Tomićić
Tajnik GO HDZ- Zrinko Kajfeš                                                    

 

Komentari na članak

  1. baderna: 06/10/08 u 16:38h ·

    Ala, ala, Nini špijegaj im jenu čistu ko moreš. Ma slušaj Kaina kako im lipo tuče triske a ti gucaš govna.

Vaš komentar