Gordana Deranja menadžerica godine

Objavljeno 28/05/09 u 10:20 AM unutar kategorije NaslovnicaCarouselEXPRESS novostiGospodarstvo • - 1 komentara
Share

ODRŽANO PRIGODNO PRIMANJE U POGLAVARSTVU IŽ

Istarski župan Ivan Jakovčić i pulski gradonačelnik Boris Miletić priredili su danas, u sjedištu Poglavarstva Istarske županije, ugodno primanje za Gordanu Deranju, direktoricu Tehnomonta, koja je u izboru Hrvatske udruge poslovnih žena Krug i Hrvatske gospodarske komore, povodom Svjetskog dana poduzetnica, proglašena menadžericom godine. Gordana Deranja je od Tehnomonta, čije je vodstvo preuzela u dugovima, stvorila uspješnu tvrtku.

Konferenciji je nazočila dogradonačelnica Vera Radolović i predsjednica ogranka udruge Krug, Sonja Racan.

Ivan Jakovčić je izrazio čestitke Gordani Deranji na priznanju koje je dobila za vođenje grupe Tehnomont. Istaknuo je kako žele potaknuti i senzibilizirati javnost za žensko poduzetništvo te da IŽ ima nekoliko programa vezano za žensko poduzetništvo u Istri. Naglasio je kako je žensko poduzetništvo u Istri dokazano i uspješno te je čestitao svim kolegicama koje su se upustile u vođenje tvrtki.

Boris Miletić je rekao kako mu je drago što je ova nagrada otišla upravo Gordani Deranji te joj je od srca čestitao.

Predsjednica ogranka udruge Krug, Sonja Racan je rekla kako je cilj udruge da se žensko poduzetništvo u RH što više unaprijedi te žele uključiti što više žena u poduzetništvo. Istaknula je kako se u zadnjih 10 godina broj žena u poduzetništvu povećao, odnosno od 2000. do danas, broj žena se gotovo utrostručio. Vjeruje da će i udruga Krug doprinijeti tome da se broj žena u poduzetništvu u Istri još više razvije.

Gordana Deranja se na kraju zahvalila svima te je rekla kako je bila iznenađena dobivanjem nagrade. Ponosna je i zadovoljna zbog firme i obitelji, te joj ovo priznanje znači puno, tim više što dolazi iz firme koja se bavi proizvodnjom u metalnoj industriji.

Na kraju konferencije, istarski župan Ivan Jakovčić i pulski gradonačelnik Boris Mieltić uručili su Gordani Deranji male poklone, knjigu Istra kroz vrijeme i maslinovo ulje, koje je sa velikim zadovoljstvom primila. (E.O.)

Fotografije vezane uz članak

Komentari na članak

  1. ak: 28/05/09 u 11:09h ·

    Evo ovo se zove "istarska - IDS gospodarska strategija". Gospođa je dobila priznanje za poslovne uspjehe svoje tvrtke (šteta da takvih firmi u Istri nema barem 100..??)i lokalni politički dušebrižnici iz IDS-a su odmah organizirali susret s njom. U ovom kontekstu više gospođa Deranja treba Jakovčiću i Miletiću za njihovu političku promociju nego što Miletić i Jakovčić trebaju gospođi. Kada Jakovčić i Miletić već vole organizirati prijeme mogli bi organizirati prijeme za sve one koji su početkom ove godine ostali bez posla u Istri, kojih je ukupno 25% više nego u istom razdoblju lani, ili bi mogli Jakovčić i Miletić organizirati prijem za sve one vlasnike tvrtki i obrta koji su u Istri u ovoj godini bankrotirali ili jesu pred bankrotom "gušeći" se općoj nesolventnosti. Mogli bi se Jakovčić i Miletić ići fotografirati sa istarskim ženama koje skoro svakodnevno "u konvojima" idu prema Italiji, gdje rade na crno svakakve poslove kako bi njihove obitelji preživjele ovdje u Istri. O tome Jakovčić i Miletić nikada ne govore.

Vaš komentar