Projekt „Pulske zelene oaze“

Objavljeno 24/10/08 u 11:19 AM unutar kategorije NaslovnicaPolitikaEXPRESS novostiGospodarstvoEkologijaZanimljivosti • - 2 komentara
Share

 1,5 MILIJUNA KUNA ZA UREĐENE PULSKE PARKOVE 

U povodu provedbe novoga projekta uređenja zelenih gradskih površina gradonačelnik Pule Boris Miletić, direktor Pula Herculanee Igor Stari, pročelnik Upravnog odjela za komunalni sustav i imovinu Damir Prhat održali su konferenciju za novinare u Komunalnoj palači. Često radimo velike projekte, dok je ovaj projekt usmjeren na uređenje zelenih oaza koje će dati dodatnu živost i poboljšati kvalitetu života građana, te uljepšati grad za posjetitelje. Time će se Pula po uređenju moći mjeriti sa susjednim gradovima kao što je Rovinj, istaknuo je gradonačelnik Miletić.

Herculanea je trenutno u fazi izrade projekta tehničke izvedivosti hortikultunog uređenja. Preduvjet hortikulturnog uređenja grada je projekt Karolina kojim se postojeći izvor Karolina iskoristio za navodnjavanje površina oko Arene.

Područja koja se namjeravaju staviti pod sustavno navodnjavanje su područja koja se tehnički mogu povezati sa izvorištem Karolina, a to su okolni parkovi uz parkove koji su već spojeni na Valerijin park, Trg Nimfeja i Titov park. Ovakvim ćemo sustavom znatno podignuti hortikulturno uređenje, te smanjiti cijenu jer će se koristi voda iz izvora kojim aje Pula izuzetno bogata, kazao je Igor Stari.

Tatajana Mandić Bulić rukovoditeljica hortikulture naglasila je kako će je projekt u fazi dobivanja koncesije za vodu iz bunara na Karolini, te dodala kako se već mnogo učinilo po pitanju cvijeća na stupovima rasvjete, te kako će se i dalje koristiti identični biljni materijali koji se najbolje prilagođava ovom podneblju. Uz povoljne vremenske uvjete, sustav će biti gotov polovinom 12 mjeseca, zaključila je Bulić.

U prvoj fazi čeka nas detaljna izrada katastarskog plana vodnih pojava, druga faza obuhvatit će probno crpljenje i utvrđivanje kakvoće, dok će treća faza uključiti izbor crpki i način polijevanja, istaknuo je Damir Prhat pročelnik Odjela za komunalni sustav i imovinu Grada Pule.

Vrijednost prve faze projekta koja će obuhvatiti Rivu, područje oko Sidra, Park S. Endriga, kružni tok, Koparska ulica, Zlatićev trg, Radićeva ulica, Trg republike, te južni bulevar iznosi 1.5 milijuna kuna. (D.F./I.L.)

Fotografije vezane uz članak

Komentari na članak

  1. Zoki: 24/10/08 u 12:10h ·

    Ekipa iz bajke: Miletić, Stari i Perhat, neznaš ko je s više masti premazan...

  2. davor: 24/10/08 u 18:13h ·

    Zaista je pohvalno sto ste se sjetili uloziti malo i u parkove naseg prekrasnog grada jer nazalost vecina ovih sadasnjih su sramota. posebno bih istaknula park grada graza,pored aktualnog Foruma jer je prepun pijanica,narkomana i igli koje poslije njih i ostaju.a još je tuznije sto je prepun nase djece i samo je pitanje vremena kada ce se desiti zlo. ali tada je kasno. lijepo ste pored parka ogradili zelenilo crkvice pa mislim da bi i park trebalo te staviti rasvjetu. puno hvala

Vaš komentar