PROTEKLA DVA DANA ODLIČNOG RUKOMETA
Prvi međunarodni rukometni turnir traje već dva dana u sportskoj dvorani Žatika, a ljubitelji rukometa imaju priliku vidjeti četiri jake klupske ekipe iz Njemačke - VFL Gummersbach, iz Slovenije RK "Cimos Koper", iz Hrvatske RK "Croatia osiguranje Zagreb" i Makedonije RK "Metalurg" iz Skopja. U ovim ekipama igra niz rukometnih reprezentativaca i rukometnih "zvijezda", u ekipi "Gummersbacha" nastupaju i Drago Vuković i Vedran Zrnić, trener "Metalurga" je izbornik Hrvatske reprezentacije Lino Červar, a u ekipi iz Zagreba, "mala reprezentacija" igraju reprezentativci Norveške - Frank Loke, Makedonije - Kiril Lazarov, Slovenije - Gorazd Škof, Hrvatske - Denis Špoljarić, Mirza Džomba, Josip Valčić, Zlatko Horvat, Ljubo Vukić i Ivano Balić.
Prvog dana turnira, u petak 28. kolovoza postignuti su sljedeći rezultati:
"Metalurg" - "Gummersbach" 20 : 25
"Croatia osiguranje Zagreb" - "Cimos Koper" 32 : 23
U subotu 29. kolovoza, također su odigrane dvije utakmice
"Gummersbach" - "Cimos Koper 29 : 34
"Metalurg" - "CO Zagreb" 14 : 32
Rukometna publika na Žatiki uživa, iako ovo nisu takmičarske utakmice, rukometaši svih klubova se zdušno trude da prezentiraju dobru igru na razini ugleda klubova, ali i da se nametnu svojim trenerima za najbolji sastav u predstojećim nacionalnim prvenstvima i Europskim kupovima. U Poreču igraju prvaci, doprvaci i pobjednici kupa svojih država. Prvog dana se istaknuo golman "Cimosa Koper" - Darko Stanić, novi ubojiti dvojac Zagrebaša - Balić i Loke. Drugog dana je "Cimos Koper" iznenadio "Gummersbach", a Lino Červar je "gubio" živce i cijelu utakmicu otplesao u svom stilu uz crtu, savjetujući i bodreći svoje nove igrače.
Danas, u nedjelju na Žatiki igraju "Cimos Koper" i "Metalurg" u 16 sati, te "CO Zagreb" i "Gummersbach" u 18 sati pred kamerama Hrvatske televizije, darby turnira. (R.V.A.)

Fotografije vezane uz članak