Istra 1961 stigla do treće pobjede za redom

Istra 1961 stigla do treće pobjede za redom-144670

RUDEŠ-ISTRA 1961 1:3 (1:1)

Nogometaši Istre 1961 su zahvaljujući sjajnom početku i furioznom finišu utakmice zasluženo protiv Rudeša upisali treću pobjedu za redom. Nakon Osijeka, Slaven Belupo igrači Paola Tramezzanija nastavljaju niz pobjeda i potpuno zasluženo se iz predgrađa Zagreba vraćaju s tri nova boda. Istra 1961 je odigrala fenomenalnih 15 minuta na samom otvaranju utakmice a domaćini se nisu snašli u jakom presingu zeleno-žutih, već nakon 20 sekundi igre Ekong je izbio sam pred Markovića, no golman domaćih loptu u zadnji tren izbacuje u korner. Nakon toga iz daljine pokušava iz slobodnjaka Karačić no lopta pogađa nekog u zidu i odlazi u korner.
No u 16.minuti nakon kornera Istra 1961 dolazi u vodstvo, lopta pada na rub kaznenog prostora gdje je dočekuje Lawal i sjajno puca u malu mrežicu za vodstvo od 0:1,  u tim se trenutcima činilo da na terenu postoji samo jedna momčad, bili su to zeleno-žuti. No već u 19 minuti nakon jednog prodora Ćorića lopta dolazi do Mašale koji je najspretniji i domaćini nakon početnog šoka dolaze do poravnanja rezultata.  U 36. minuti domaćini ostaju bez najboljeg igrača na terenu, nakon sudara Devetaka i Marković golman Rudeša je morao napustiti teren. Do kraja poluvremena bilježimo tek nekoliko polušansi Istre 1961 no na odmor se odlazi sa 1:1. Na poluvremenu trener gostiju uvodi u igru Vuka i Čalušića a ostavlja u svlačionici neprimjetnog Fileta i Blagojevića. Utakmica je do ulaska Ćuića, Lisice i Jaganjca na neki način bila više na strani gostiju, no nakon jedne sjajne lopte Koskija i idealnoj situaciji se našao Mario Čuić i Istra 1961  opet zasluženo vodi 1:2. Domaćini se nisu niti oporavili od gola, kada na scenu stupa Lisica koji prima loptu od Devetka i postiže gol za konačnih 1:3.
RUDEŠ -Marković (od 39. Ciban) - Karačić, Mrčela , Camara, Krušlin (od 82. Magdjinski) - Kuzmanić (od 67. Brajković), Pasariček - Mašala (od 67. Doležal), Ćorić, Latković (od 82. Ali) - Korač

ISTRA 1961 -Majkić - Majstorović, Koski, Iovu  - Hujber (od 64. Jaganjac), Petrusenko, Blagojević (od 46. Ćalušić), Devetak - Lawal (od 64. Čuić), Ekong (od 72. Lisica) - Filet (od 46. Vuk)