Bogati vikend triatlonaca Albona Extreme

OSTVARENI ODLIČNI REZULTATI
Prošlog vikenda članovi Triatlon kluba Albona Extreme nastupili su na pet različitih utrka.

U četvrtak 14. kolovoza na atletskoj utrci u Brtonigli dužine 5.000 metara nastupilo je šezdesetak atletičara. Od Albone Extreme Ivan Stanić osvojio je 2. mjesto, a Sandi Milohanić plasirao se na 48 mjesto.

U subotu  ujutro na Državnom prvenstvu u sprint Aquatlonu održanom u Vabrigi kod Tara Dean Sošić  je u dobnoj kategoriji M-30 osvojio 1.mjesto, isto 1. mjesto u dobnoj kategoriji M-60 pripalo je Lučanu Sošiću, a Damir  Matejs  zadovoljio se osvojenim drugim mjestom u dobnoj kategoriji M -50.

Istog dana u popodnevnim satima na 18. Atletskoj utrci grada Labina je nastupilo stotinjak atletičara u  glavnoj utrci dužine 8.4 km. Najbolje plasirani na 6.mjestu u ukupnom poretku bio je Ivan Stanić , a u dobnoj kategoriji M-40 osvojio je 1. mjesto,iza njega Vedran Kos ciljem je prošao ukupno dvanaesti, a u dobnoj kategoriji M – 30 osvojio je 5.mjesto. Sandi Lukšić plasirao se u ukupnom poretku na 15. mjesto a u dobnoj kategoriji M-30 na sedmom mjestu , dok je Damir Matejs  ukupno bio 37. a u dobnoj kategoriji M-50 na osmom mjestu.

U dječjoj utrci dužine 2.1 km. Nino Ivaninić ciljem je prošao na trećoj poziciji koje je zadržao i u kategoriji  dječaka do 15. godina.

Iste subote Lučano Sošić ,Vedran Kos i Sandi Milohanić nastupili su među 25 atletičara na noćnoj utrci VERTICALBA koja je  startala u pola noći iz Porteportona. Na makadam stazi dužine 4.5 km i visinske razlike tristotinjak metara sa ciljem u Grožnjanu najbolji  je bio Sandi Milohanić zauzevši ukupno 3.mjesto , a drugo u muškoj konkurenciji. Iza njega  sedmi  je ciljem prošao Vedran Kos , a Lučano Sošić dvanaesti.

Nakon četiri kola VERTICALBE  po hendikep bodovanju prvo mjesto zadržao je Lučano Sošić sa 356,95 bodova ispred Barbare Belušić koja ima 257,92 boda i jedno kolo manje.

U Grožnjanu održana je i kružna noćna MTB utrka u vremenu od 60 min. na kojoj su među tridesetak biciklista nastupili Tino Smoković zauzevši ukupno 8.mjesto a u dobnoj kategoriji M-30 peto mjesto,te Dario Radmanović ukupno 28. mjesto te drugo u dobnoj kategoriji M – 50.