Banjolci tricom prizemljili Galižance i zasluženo slave-VIDEO

GALIŽANA-BANJOLE 0:3 (0:1)
U dugo najavljivanom derbiju 1. ŽNL Istarske županije u kojem je Galižani bila neophodna pobjeda nad Banjolama završila je neočekivano lakom pobjedom gostiju. Brojni gledatelji uživali su vrlo borbenoj utakmici a hladan tuš domaćinima je priredio Jusić već u osmoj minuti što je na neki način odsjeklo noge Galižancima. Gosti su u tim trenutcima imali ogromnu psihološku prednost pa se unatoč nadmoći domaćina na odmor otišlo s prednošću Banjola od 0:1. U nastavku Galižanci kreću na sve ili ništa ali do gola dolaze gosti preko Šafradina u 58. minuti što je na neki način i značio kraj ambicijama domaće ekipe. Točku na „i" zaslužene pobjede gostiju postavio je Selak a Banjole odličnu igru koju su prikazali tijekom cijele sezone okrunjuju titulom prvaka i kvalifikacijama za odlazak u viši rang. Utakmica je unatoč na momente vrlo oštroj igri s pet žutih te jednom crvenom kartonu odigrana u fer i korektnom ozračju.  Alen Peršić je zbog dva žuta isključen iz igre u 50. minuti, a pomoćni trener Tomić je zbog učestalih prigovaranja sucu udaljen s klupe. (N.M./SAFET OMEROVIĆ BASSO)